Щедро обдарувала природа місце, де колись виникли перші поселення майбутнього міста Новомосковська. Своя доля у цього міста, своя гордість, це – Новомосковський металургійний завод. В 1932 році розпочалося спорудження найбільшого, на той час, жерсте-прокатного заводу, а в 1935 році почав діяти перший стан гарячої прокатки. Пам’ятний і 1961 рік, на заводі випущена перша вітчизняна труба для газопроводів. Через чотири роки на цьому ж підприємстві дав першу продукцію ще один виробничий гігант – трубоелектрозварювальний цех № 2. Це потребує підготовки місцевих кадрів, спеціалістів зварювального виробництва.
Наказом міністра чорної металургії України від 27 липня 1967 року було створено Новомосковський металургійний технікум, який готував молоді кадри за такими спеціальностями:
«Прокатне виробництво»
«Технологія зварювального виробництва»
«Неметалеві захисні покриття»
«Обладнання заводів чорної металургії»
«Електрообладнання промислових підприємств»
Директором технікуму було призначено Корякіна Михайла Михайловича. На той час технікум розташовувався в чотирьох пристосованих приміщеннях, неподалік заводу, контингент студентів складав 530 чоловік.
У 2002 році директором технікуму було призначено Васіна Віктора Віталійовича – ініціативного, грамотного спеціаліста, який згуртував колектив, постійно займається укріпленням матеріально-технічної бази коледжу.
Матеріальна база коледжу на сьогоднішній день становить:
У технікумі функціонує 19 лабораторій, 24 кабінети, які обладнані технічними засобами навчання, токарна, фрезерна та зварювальні майстерні, які оснащені обладнанням, моделями, стендами, які дозволяють готувати класних спеціалістів.
З першого дня свого існування і по сьогодні коледж орієнтується на потреби свого регіону у фахівцях.
20 червня 1997 року Новомосковський металургійний технікум введений до складу Державної металургійної Академії України, як структурний підрозділ. А 06 липня 2017 року рішенням Вченої ради Національної металургійної академії України (протокол №..6) Новомосковський технікум Національної металургійної академії України перейменований у «Новомосковський коледж Національної металургійної академії України».
Наказом Міністерства освіти України від 26.04.2021 та наказом по коледжу від 19.11.2021 коледж увійшов до складу Державного університету науки і технологій як відокремлений структурний підрозділ і має зараз назву: Відокремлений структурний підрозділ «Новомосковський фаховий коледж Українського державного університету науки і технологій».
Свою діяльність здійснює на підставі «Положення про Відокремлений структурний підрозділ «Новомосковський фаховий коледж Українського державного університету науки і технологій» і веде підготовку фахівців з вищою освітою за освітньо-професійними програмами «фахового молодшого бакалавра».
Готуємо спеціалістів за такими напрямками:
«Прикладна механіка»: студенти здобувають кваліфікацію «Технік-технолог зі зварювання», отримують робочу професію і розряд зварювальника після проходження практики. Професія технік-технолог зі зварювання дає можливість бути сучасним зварювальником, виконувати інженерні функції на виробництві, бути майстром, начальником виробничої ділянки підприємства, проектувальником металоконструкцій, бути головним зварювальником на виробництві.
«Металургія»: студенти здобувають кваліфікацію «Технік-технолог з обробки металів тиском». Металургія (обробка металів тиском) – одна з найдавніших і, разом з тим, найсучасніших технічних спеціальностей, яка є провідною в машинобудуванні і металургії. Випускники цієї спеціальності можуть працювати технологами, лаборантами лабораторії механічних випробувань, техніками-конструкторами, працівниками відділу атестації продукції, керівниками виробничих підрозділів: майстрами, начальниками виробничих ділянок підприємства.
«Галузеве машинобудування»:
Освітньо-професійна програма "Обслуговування та ремонт металургійних підприємств"
Студенти здобувають кваліфікацію «Технік з експлуатації та ремонту устаткування». Машинобудування в Україні займає одне з провідних місць, а попит на таких спеціалістів дуже великий. Тому випускники нашого коледжу за цією спеціальністю з успіхом працюють на підприємствах машинобудування, станціях технічного обслуговування автотранспорту та ремонту військової техніки. А це створює для випускників широкий вибір місця роботи.
Освітньо-професійна програма “Комп'ютерний інжиніринг промислового обладнання”
Професійна кваліфікація - технік-конструктор (механіка)
«Комп’ютерний інжиніринг промислового обладнання» — це освітньо-професійна програма широкого профілю, яка дозволить вам навчитись розбиратись у складових частинах великих промислових виробництв, зрозуміти будову будь-яких верстатів, промислових систем. Ви будете знати, як впроваджуються новітні комп’ютерні технології на виробництві, вільно оперувати всіма потрібними програмами й розробляти надсучасні підходи до оптимізації української промисловості. Ми готуємо професіоналів високого рівня для успішного кар’єрного росту на підприємствах, в міжнародних та українських компаніях; в аналітичній, консультативній та дослідницькій діяльності, де здобуті знання та навики високо цінуються роботодавцями.
«Хімічні технології та інженерія»: студенти спеціальності отримують знання в галузі виробництва хімічних речовин і хімічної продукції, в тому числі виготовлення емальованих виробів, здобувають кваліфікацію «технік хімічних технологій», отримують робочу професію емалювальника-рисувальника, лаборанта, контролера ВТК, після проходження виробничої практики.
Більша частина випускників коледжу продовжують навчання в Українському державному університеті науки і технологій (зараховуються на 3 курс денної та заочної форми навчання).